szybkikontakt

Zatrzymanie paczki spoza UE przez Pocztę Polską.

Czy twoja paczka, nadchodząca spoza UE, została zatrzymana przez Pocztę Polską i otrzymałaś /eś informację o obowiązku dokonania odprawy we własnym zakresie?

Jest to podyktowane zmianą przepisów i obowiązku nakładania podatku VAT na rzeczy kupione spoza Unii Europejskiej. Niestety nowe obowiązki celno-podatkowe spowodowały znaczny wzrost opóźnień w doręczeniach przesyłek.

O co tak naprawdę chodzi z tą Pocztą Polską?

Poczta Polska może dokonać za nas zgłoszenia celnego przesyłek o wartości od 150 EUR do 1000 EUR na podstawie udzielonego jej pełnomocnictwa, natomiast towary do 150 EUR zostaną odprawione przez Pocztę Polską w procedurze uproszczonej, bez udzielenia jej pełnomocnictwa. Jeżeli wartość towaru w przesyłce przekracza 1000 EUR, to odbiorca zobowiązany jest do dokonania odprawy celnej we własnym zakresie lub poprzez agencję celną z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego.

Czy zapłacimy należności celno-podatkowe?

Przesyłki do 150 EUR są zwolnione z opłat celnych, natomiast podatek VAT będzie wymagany. Niestety towary powyżej tej wartości podlegają opłatom celno-podatkowym.    

Jeżeli jesteś zobowiązana/y do odprawy przesyłki we własnym zakresie, to możesz skorzystać z usług naszej Agencji Celnej.

Potrzebujemy wyłącznie:
  1. Numeru nadawczego przesyłki.
  2. Potwierdzenia transakcji e-zakupu, może to być zrzuty ekranu aukcji, rachunek czy faktura zakupu.
  3. Potwierdzenia dokonania płatności za zakupiony towar.
  4. Udzielenia pełnomocnictwa naszej Agencji Celnej i zrealizowanie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa.

Po przesłaniu do urzędu zgłoszenia celnego otrzymasz informację zwrotną o wysokości należności celno-podatkowych, które należy wnieść na dedykowany rachunek bankowy. Towar ten zostanie zwolniony po zaksięgowaniu środków i przesłany niezwłocznie do adresata.

A może wysyłałaś/eś przesyłkę do Stanów Zjednoczonych czy innych krajów spoza UE, a odbiorca jej nie odebrał, wróciła do Polski jako tzw. towar powracający i została zatrzymana przez służby celne?

Zwróć się do naszej Agencji Celnej, a odprawimy przesyłkę bez naliczenia należności celno-podatkowych. Po zwolnieniu przez urząd zostanie odesłana na adres nadawcy.
 
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb.
Napisz Dojazd